Сучасний, енергоефективний та екологічно чистий агрохарчовий парк у Вінниці

Volia Agri-food Park Vinnytsia — це сучасна, енергоефективна та екологічно чиста інфраструктура для розміщення компаній харчової галузі, розташована у самому серці українського сільськогосподарського виробництва — у місті Вінниця, на площі 35.7 Га.

концепція

Ідеальний простір для зростання та розвитку

Парк надає українським та міжнародним компаніям агрохарчової галузі повний спектр послуг: від проектування та будівництва промислових об’єктів до доступу до всієї необхідної інфраструктури та обслуговування після введення в експлуатацію.

Промисловий кластер парку сприяє оптимізації виробничих процесів, використанню спільних ресурсів та впровадженню інновацій, що значно підвищує конкурентоспроможність та експортний потенціал підприємств — резидентів парку.

Логістичний кластер парку створює інтегровану систему логістики, що надає резидентам парку та компаніям регіону зручний доступ до ринків збуту та оптимізує логістичні витрати.

Соціальний вплив

Збільшення податкових надходжень
Зростання конкурентоспроможності українських компаній
Зростання рівня споживання та ділової активності
Збільшення рівня впровадження інновацій
Збільшення інвестицій у сектор харчової переробки
Volia Agri-food
Park Vinnytsia
Вузлова станція
4 км
Аеропорт
3 км
Автомагістраль
2 км
Траса М12
Траса Е50
Залізна дорога
Volia Agri-food
Park Vinnytsia
Морські порти
Одеса, Чорноморськ, Южний
Траса Е95
Траса Е50
Траса М09
Траса М10
Траса М19
Траса М21
Volia Agri-food
Park Vinnytsia

Географія

Volia Agri-food Park Vinnytsia розміщений за адресою:

Розташування парку в центральній частині України в безпосередній близькості до автомагістралі, міжнародного аеропорту та залізничного вузла створює зручні транспортні коридори до західних кордонів, південної портової інфраструктури, рівновіддаленого постачання сировини та готової продукції по регіонах України.

Розташування парку у Вінниці надає доступ  до бази трудових ресурсів міста, яке на початок 2022 року налічувало 369,7 тис. жителів, і в складі Вінницького регіону поповнилось за час війни не менше як на 200 тис. внутрішніх переселенців.

Показати в Google Maps
КнопкаКнопка
Інфраструктура

Продуманий простір для бізнесу

1
Промислова нерухомість:
109 296
м2
2
Складська нерухомість:
14 400
м2
3
Офісна нерухомість:
9 912
м2
1
Промислова нерухомість:
109 296
м2
2
Складська нерухомість:
14 400
м2
3
Офісна нерухомість:
9 912
м2

Уявіть собі агрохарчовий парк як гармонійний образ, що об'єднує в собі потужний промисловий та логістичний кластер, сучасний офісний простір та комфортні зони відпочинку.

Промисловий кластер у складі парку включає в себе розміщення підприємств харчової галузі на вражаючій площі 109 296 квадратних метрів.

Логістичний кластер у складі парку передбачає надання резидентам парку та компаніям регіону комплекс послуг з обробки, консолідації, складування, зберігання, перевалки та транспортування вантажів на площі 14 400 квадратних метрів.

На площі понад 9 912 квадратних метрів сучасного офісного простору передбачається розміщення наступних функціональних зон:

  • Коворкінгу та бізнес-офісів, де компанії зможуть працювати у спільному середовищі.
  • Конференц-залів та шоу-румів, для проведення зустрічей та презентацій.
  • Навчальних класів та дослідницьких лабораторій для стимулювання інновацій.
  • Сервісної інфраструктури, включаючи харчування персоналу, проведення медичних оглядів та лабораторні дослідження, сертифікацію продукції та інші послуги.

Переваги

Стратегічне розташування

Розташування парку в самому серці українського сільськогосподарського виробництва, в поєднанні з легким доступом до ключових транспортних магістралей та наявністю логістичного комплексу на його території, створює ідеальні умови для збуту продукції на внутрішньому та зовнішніх ринках.

Сучасна енергоефективна та екологічна інфраструктура

Підключення промислових об'єктів резидентів парку до інженерних мереж відбувається безпосередньо на їх ділянках. Відповідність парку концепції екоіндустріального виробництва сприяє сталому виробництву та підвищує експортні можливості.

Фінансові вигоди

Звільнення від ввізного мита і ПДВ, разом зі звільненням від оподаткування прибутку та нерухомості, а також з низькою орендною платою за земельну ділянку, створює значну конкурентну перевагу для резидентів парку.

Інноваційна agri-food спільнота

Спільнота об'єднується заради впровадження інновацій та розв'язання практичних завдань у сфері харчової промисловості. Вона включає в себе компанії харчової галузі, R&D експертів, постачальників обладнання та цифрових рішень, галузеві медіа та асоціації, інвесторів та грантодавців.

Повний супровід від керуючої компанії

Керуюча компанія парку надає резидентам повний пакет послуг, включаючи проєктування, будівництво промислових об'єктів, доступ до інфраструктури (включаючи допомогу в отриманні необхідних дозволів та погодженні проєктної документації) і обслуговування після запуску.

Сервісна інфраструктура, що дозволяє заощаджувати

Централізовані сервіси від керуючої компанії парку та її партнерів допомагають підприємствам зосередитися на виробництві та зменшити операційні витрати.

Інновації та дослідження

Ключ до конкурентоспроможності

Ключовими чинниками успішного розвитку агрохарчового сектору є новаторські ідеї та результати наукових досліджень. Інновації та наукові відкриття сприяють покращенню якості, продуктивності та конкурентоспроможності продукції.

Від конкуренції до співпраці

На території парку та поза його межами ми прагнемо об'єднати компанії харчової галузі, R&D експертів, постачальників обладнання та цифрових рішень, галузеві медіа та асоціації, інвесторів та грантодавців. в інноваційну agri-food спільноту.

Підтримка талантів

Однією із ключових складових цієї спільноти є FoodTech акселератор Volia Innovation Kitchen. В рамках програми акселерації Volia Innovation Kitchen молоді та перспективні FoodTech стартапи отримають можливість покращити свої продукти за участю досвідчених менторів, масштабувати виробництво та залучити інвестиції.

ПРИНЦИПИ

Стійкість, промислова чистота, синергія

Впровадження концепції екоіндустріального парку UNIDO у Volia Agri-food Park Vinnytsia має на меті сприяти сталому промисловому розвитку, зменшенню негативного впливу на довкілля та підвищенню продуктивності підприємств — резидентів.

Інновації та інфраструктура

Здатність досягати сталої функціональності та ефективності виробничих процесів та підприємств є ключовою складовою концепції стійкості у нашому екоіндустріальному парку.

Відповідальне споживання

В парку ретельно контролюються викиди, забезпечується ефективне використання ресурсів та впроваджуються передові технології для зменшення впливу на довкілля, демонструючи нашу відданість принципам промислової чистоти.

Партнерство заради стійкого розвитку

Резиденти об’єднують свою експертизу, ресурси та інфраструктуру, створюючи синергію, яка сприяє спільному розвитку інновацій, оптимізації виробництва та вирішенню практичних завдань.

Для резидентів

Переваги

Звільнення від ввізного мита для нового устаткування
Звільнення від ПДВ за ввезення нового устаткування
Надання необхідних технічних потужностей ТУ
Індивідуальний супровід від реєстрації до здачі об'єкта в експлуатацію
Компенсація відсоткової ставки за кредитами
Доступ до інноваційної агрохарчової спільноти парку
Зменшення операційних витрат завдяки сервісам керуючої компанії та партнерів
Знижена орендна плата за землю
Звільнення від податку на промислову нерухомість
Звільнення від податку на прибуток на 10 років
No items found.

Сценарії участі

Резидент укладає з керуючою компанією та Вінницькою міською радою меморандум про порозуміння.

Резидент укладає з керуючою компанією:

  • Договір оренди промислових приміщень та авансує керуючій компанії до початку будівництва договірну кількість орендних періодів.
  • Договір про здійснення господарської діяльності.
  • Договір про надання послуг з утримання та експлуатаційного обслуговування.

Керуюча компанія за технічним завданням резидента будує та здає резиденту в експлуатацію об’єкт(и) оренди, підключені до інженерних мереж.

Резидент укладає з керуючою компанією та Вінницькою міською радою меморандум про порозуміння.

Резидент укладає з керуючою компанією:

  • Договір суборенди земельної ділянки та компенсує керуючій компанії вартість внутрішніх інженерних мереж пропорційно до орендованої ділянки.
  • Договір про здійснення господарської діяльності.
  • Договір про надання послуг з утримання та експлуатаційного обслуговування.

Резидент укладає з керуючою компанією інвестиційний договір.

Керуюча компанія за технічним завданням проєктує та/або відповідно до проєктної документації резидента будує та вводить в експлуатацію об’єкт нерухомості, підключений до інженерних мереж.

Резидент отримує право власності на об’єкт нерухомості.

Резидент укладає з керуючою компанією та Вінницькою міською радою меморандум про порозуміння.

Резидент укладає з керуючою компанією:

  • Договір суборенди земельної ділянки та компенсує керуючій компанії вартість внутрішніх інженерних мереж пропорційно до орендованої ділянки.
  • Договір про здійснення господарської діяльності.
  • Договір про надання послуг з утримання та експлуатаційного обслуговування.

Резидент отримує вихідні дані для проектування, розробляє та погоджує проектну документацію.

Керуюча компанія супроводжує резидента в отриманні всіх вихідних даних для проєктування та погодженні проєктної документації.

Резидент будує об’єкт нерухомості та здійснює приєднання до інженерних мереж керуючої компанії.

Резидент вводить в експлуатацію побудований об’єкт нерухомості та отримує на нього право власності.

Бажаєте дізнатись більше про привабливі умови для резидентів?

Завантажте презентацію з детальною інформацією для резидентів проєкту

Для інвесторів

Переваги

Особистий вклад у перехід від ресурсної моделі економіки до створення доданої вартості на території України
Можливість інвестиційної участі в проєкті зі значним науково-дослідним компонентом
Стабільна та висока фінансова віддача завдяки прибутковості агрохарчової галузі та потенційній дохідності проєкту
Першочергове право інвестиційної участі у будівництві об'єктів резидентів на території парку
Першочергове право інвестиційної участі в інноваційних проєктах екосистеми Volia Food Valley
Першочергове право інвестиційної участі в капіталі FoodTech стартапів акселератора Volia Innovation Kitchen
No items found.

Бажаєте дізнатись більше про привабливі умови для інвесторів?

Завантажте презентацію з детальною інформацією для інвесторів проєкту

Для партнерів

Переваги

Сприяння досягненню цілей сталого розвитку, зокрема, у сферах екології, соціальної відповідальності та інновацій
Масштабування бізнесу у перспективному сегменті агрохарчової галузі через надання послуг резидентам парку
Можливість встановлення довгострокових партнерських відносин із можливістю подальшого розширення співпраці на рівні афільованих структур резидентів
Доступ до інноваційного середовища для оцінки попиту та впровадження передових послуг
Першочергове право масштабування бізнес-присутності в інших іноваційних проєктах екосистеми Volia Food Valley

Проєкт реалізується за підтримки

Бажаєте дізнатись більше про привабливі умови для інвесторів?

Завантажте презентацію з детальною інформацієюдля інвесторів проєкту

статус проєкту

Розповідаємо про плани і досягнення

2014 – I півріччя 2024
Реалізовано
  • Рішенням Вінницької міської ради створено індустріальний парк.
  • Затверджено концепцію парку.
  • Укладено договір про створення та функціонування парку з управляючою компанією ТОВ “ЮПАРКС”.
  • Укладено договір оренди земельної ділянки парку між управляючою компанією ТОВ «ЮПАРКС» та Вінницькою міською радою.
  • Проведено дослідження з вивчення ринку, цільової аудиторії парку.
  • Розроблено айдентику та  фірмовий стиль парку.
  • Побудована лінія електропередач КЛ-10Кв та РП 10 кВ.
  • Побудований водопровід питної води.
  • Побудований колектор та прокладені траси напірної промислової каналізації та технологічної води до парку.
  • Побудований самопливний колектор дощової каналізації від очисних споруд парку до місця скиду дощових вод.
  • Побудований газовий трубопровід середнього тиску.
  • Завершено будівництво  окружної бетонної дороги.
  • Розроблено проект нового будівництва вул. Проектна 13, яке дасть можливість поєднати кільцеву дорогу з внутрішнім проїздом парку.
  • Виконані підготовчі роботи з планування території та зняття родючого шару грунту 1 черги розбудови.
  • Отримані технічні умови на електропостачання, газопостачання, водопостачання, промислові стоки та дощові зливові води.
  • Підписаний Меморандум про спільну діяльність щодо забезпечення резидентів парку електроенергією без попереднього викупу потужності по системі МСР.
  • Обрано генерального проектувальника парка.
III квартал 2024
Розпочато
  • Залучення компаній - учасників парку та побудова партнерської мережі.
  • Залучення фінансування для розбудови парку.
  • Проведення конкурсу на обрання генерального підрядника для будівництва з облаштування території парку.
  • Проведення експертизи проекту будівництва з облаштування території парку.
  • Проведення експертизи проекту нового будівництва вул. Проектна 13.
  • Коригування проектів водонапірної станції та приймальної напірної станції промислових стоків.
IV квартал 2024
В планах
  • Залучення компаній - учасників парку та побудова партнерської мережі.
  • Залучення фінансування для розбудови парку.
  • Отримання 50% компенсації від держави для виконання робіт з облаштування території парку.
  • Розробка ескізного проекту парка.
  • Будівництво з облаштування території парку.
  • Будівництво вул. Проектна 13.
  • Будівництво водонапірної станції та приймальної напірної станції промислових стоків.
  • Будівництво промислових та складських приміщень перших резидентів.
  • Будівництво  промислових та складських приміщень для малого бізнесу.
команда

Знайомтесь, команда Volia Agri-food Park

Засновник та ідеолог екосистеми Volia Food Valley
Борис Шестопалов

Український підприємець у сфері agri-food, ідеолог екосистеми Volia Food Valley, співзасновник компанії з управління індустріальними та технопарками UParks, акціонер компаній HD-group та GFS GROUP.

Директор з розвитку Volia Food Valley
Антон Ходисько

Динамічний підприємець та візійний лідер із захопленням інноваціями та розвитком бізнесу. Має успішний досвід у сфері IT, FinTech, Ecom, HoReCa. Co-Founder та CEO інвестиційної платформи LUCKY INVEST.

Фінансовий менеджер проєкту Volia Agri-food Park
Наталія Афанасова

Експерт в управлінні фінансовими ресурсами проєктів. Має багаторічний досвід у реалізації будівельних та комерційних проєктів, зокрема в галузі мостобудування, житлової та комерційної нерухомості.

FAQ

Відповіді на запитання

Чи існують обмеження щодо видів діяльності для підприємств — резидентів парку?

На території індустріальних парків не може здійснюватися діяльність:

  • з виробництва підакцизних товарів (за виключенням виробництва біологічних видів палива (біопалива);
  • виробництва біокомпонентів;
  • вироблення енергії з альтернативних джерел енергії;
  • виробництва автомобілів легкових, кузовів до них, причепів та напівпричепів, мотоциклів, транспортних засобів, призначених для перевезення 10 осіб і більше, транспортних засобів для перевезення вантажів);
  • та господарська діяльність, що підпадає під ліцензування згідно з пунктами 18, 18-1, 20-22, 32 частини першої статті 7 Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності".
Чи можливо викупити земельну ділянку для розміщення нашого виробництва?

Згідно діючого законодавства — продаж земельної ділянки в межах ІП на етапі «до будівництва», тобто, до появи на суборендованій ділянці землі об’єкту нерухомості і отримання прав власності на нього — неможливий.

Після будівництва, Учасник індустріального парку має право на викуп земельної ділянки, відповідно до чинного законодавства України.

Яка електрична потужність може бути надана резиденту парка і як здійснюється приєднання до електромережі?

На території парку передбачено загальну електричну потужність на рівні 30 мВт.

Кожному резиденту надається обмежений ліміт енергоспоживання у діапазоні від 3 до 5 мВт із підключенням безпосередньо на ділянці. У випадку потреби зміни цих лімітів, індивідуальні запити резидентів розглядаються та обговорюються окремо.

Запланована на території парку мала розподільча система дозволить резидентам гнучко регулювати обсяги електричної потужності та з часом зменшувати витрати завдяки різниці в тарифах порівняно з місцевим обленерго.

Як здійснюється приєднання до мереж водопостачання, каналізації та газопостачання?

Резидент приєднується до центральних інженерних мереж керуючої компанії в наступному порядку:

  1. Резидент отримає ТУ у керуючої компанії.
  2. Резидент розробляє проєкт власних інженерних мереж.
  3. Резидент погоджує проєкт з головним інженером керуючої компанії.
  4. Резидент самостійно виконує приєднання до центральних інженерних мереж керуючої компанії.
Які гарантії захисту інвестицій існують для резидента парку?

Такими гарантіями є:

  • У випадку зміни керуючої компанії, статус учасника індустріального парку не змінюється.
  • Законодавством України передбачено гарантії щодо майна учасників індустріальних парків. Такі гарантії включають забезпечення  недоторканності приватного майна, відсутності інструментів для накладання безпідставних обтяжень та інші гарантії.
Якими об'єктами інфраструктури парку може користуватися резидент?

Кожен резидент парку вносить пропорційно орендованій площі пайовий внесок на доброустрій території, облаштування транспортної інфраструктури та інженерних мереж парку, отримуючи при цьому доступ до їх використання.

Внесок здійснюється через венчурний фонд, який спрямовує внески до статутного фонду керуючої компанії. Таким чином резидент парку опосередковано стає акціонером керуючої компанії та має можливість впливати на її стратегію розвитку.

Які додаткові послуги, окрім розміщення промислових об’єктів на території парку, пропонує керуюча компанія?

Портфель послуг керуючої компанії та її партнерів динамічний та доповнюється з метою надати резидентам можливість зосередитись на виробничій діяльності, одночасно отримуючи послуги за оптимальною ціною завдяки ефекту масштабу.

Серед таких послуг:

  • Девелоперські послуги "під ключ".
  • Постачання газу, води/водовідведення, електроенергії та пари.
  • Комплекс логістичних послуг, включаючи обробку, консолідацію, складування, зберігання, перевалку та транспортування вантажів.
  • Сертифікація продукції для виходу на зовнішні ринки.
  • Митно-брокерські послуги.
  • Доступ до іноваційної R&D спільноти парку для вирішення практичних завдань компаній харчової галузі.
  • Централізоване забезпечення ресурсами (від ЗІЗ та забезпечення офісної техніки до сировини та упаковки, після детального погодження з резидентами технічних параметрів).
  • Послуги з експлуатації споруд, інженерних систем та обладнання.
  • Банківське обслуговування та страхування.
  • Послуги з харчування для персоналу.
  • Послуги з хімчистки та клінінгу.
  • Медичний огляд працівників та лабораторні дослідження.
  • Системи та послуги охорони.
  • Цифрові комунікації.
  • Проведення конференцій та виставок.
  • Презентація продукції в шоу-румах.
  • Оренда офісних приміщень, навчальних класів та робочих місць у коворкінгу.
  • Підтримка в підборі персоналу.
  • Кур'єрська доставка.
  • Тощо.
Залишились запитання?

Залиште заявку і ми звʼяжемось з вами, щоб відповісти на всі запитання.

Я приймаю Умови використання та надаю згоду на обробку своїх персональних даних відповідно до Повідомлення про приватність.
Запит надіслано

Inquiry has been sent
Щось пішло не так. Спробуйте ще раз